Jak pracujeme

Jak probíhá spolupráce s námi?

Naše práce nás baví a měla by bavit i Vás. Strávíme společně nějaký čas. Věnujte prosím několik minut našemu pracovnímu postupu a ověřte si, zda jsme pro Vás ti praví.

1.  První schůzka

Vše začíná prvním kontaktem přes e-mail či telefon, kde nám představíte záměr Vašeho projektu. Pokud je to možné, připojte do mailu také dokumenty, které máte k projektu k dispozici s popisem Vaší představy o spolupráci. Následně si s Vámi domluvíme osobní schůzku, kde prokonzultujeme detaily a vytvoříme konkrétní zadání, neboli brief projektu, který pro nás bude opěrným dokumentem.

2.  Nacenění & časový harmonogram

Na základě zadání Vám zašleme cenovou nabídku s časovým harmonogramem prací. Seznámíte se s výší honoráře a dalšími body, které mohou být důležité pro naši spolupráci. Po odsouhlasení cenové nabídky a uhrazení zálohy se můžeme pustit do práce.

3.  Tvorba návrhu

V první fázi navrhování zpracujeme rešerši, vyhledáváme relevantní inspiraci a vytváříme tzv. moodboard projektu, který s Vámi procházíme. Poté začneme pracovat na návrhu samotném. Hotový návrh Vám prezentujeme s fotorealistickými vizualizacemi. Necháváme Vám čas na podání zpětné vazby a následně zapracujeme klientské změny.

4.  Hotový návrh

Po zapracování úprav máme hotový návrh, připravený k odevzdání či realizaci. Obdržíte od nás veškerou dokumentaci a v případě grafických projektů tisková data, a další soubory uvedené v cenové nabídce.

5.  Realizace – interiér

Vypracujeme dokumentaci a výkresy pro dodavatele, komunikujeme s úřady, řemeslníky a dalšími subjekty. Postupujeme dle časového harmonogramu a hlídáme rozpočet. A protože jsme na svou práci hrdí, po jejím dokončení si s Vaším souhlasem výsledek zdokumentujeme.

6.  Realizace – grafický design

TISK

Mějme na paměti, že i sebelepší návrh, do kterého společně vložíme spoustu času a energie, dokáže shodit nekvalitní reprodukce. Proto Vám dokážeme zajistit tisk u ověřeného tiskaře a dohlédnout na kvalitu tisku.

NOVÝ VIZUÁLNÍ STYL V PRAXI

Při zavádění nového vizuálního stylu do praxe je nutné dodržovat manuál a pokračovat v nastavené strategii. Pokud nemáte po ruce grafického designéra, který dokáže pracovat v profesionálních programech a rozumí dané problematice, doporučujeme Vám i nadále pokračovat ve spolupráci s námi. Vždy důkladně zvažte, zda Vaši známí či kolegové z práce budou Vaši značku systematicky budovat nebo ji v opačném případě začnou vlastní kreativitou neúmyslně tříštit. Začíná to změnou písma v nadpisu, přidáním několika odstínů barev, roztomilou fotografií a Vy se rázem do půl roku začínáte divit, proč Vám nová identita nepřináší kýžené výsledky, které jste od redesignu a investice do ní čekali.

Grafické práce tedy zadávejte vždy profesionálům. Je to viditelná část Vaší značky – v dnešním mobilním světě tolik důležitá část reklamy. Vnímejte význam slova „jednotný” v celém znění názvu: jednotý vizuální styl značky.

Podmínky spolupráce

  • vyšetřili jste si dostatek času na to, aby mohl vzniknout kvalitní návrh s časovou rezervou pro zapracování úprav
  • jsme vázáni mlčenlivostí o projektu a Vámi poskytovaných informacích
  • po dokončení projektu sdílíme vizualizace za účelem vlastní prezentace
  • naše spolupráce může trvat i několik měsíců, proto hradíte zálohu 50% předem

Budeme si rozumět? Skvěle. Napište nám na kristyna@studiokomit.com